سیاسی ، اجتماعی ، تحلیلی » بین الملل » بایدن: در روز اول ریاست جمهوری، ممنوعیت سفر مسلمانان را لغو می‌کنم

بایدن: در روز اول ریاست جمهوری، ممنوعیت سفر مسلمانان را لغو می‌کنم

تاریخ : 1399.04.31
نویسنده : ali
نظرات : 0
بازدیدها : 105

جو بایدن در نشستی با حضور رای دهندگان مسلمان به آنها گفت: ای کاش در مدارس خود مطالب بیشتری راجع به دین اسلام می‌آموختیم.

شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در این نشست به میزبانی Emgage Action، بزرگترین مجمع مسلمانان آمریکا گفت: ای کاش در مدارس خود مطالب بیشتری راجع به ایمان و باور اسلامی آموختیم. ای کاهش درباره تمامی باورهای بزرگ می‌آموختیم.
بایدن هم‌چنین به رای دهندگان مسلمان گفت که به ممنوعیت سفری که ترامپ علیه کشورهایی با اکثریت مسلمان وضع کرده در روزی که رئیس جمهور شود، پایان می‌دهد و دولت کنونی آمریکا را مقصر افزایش اسلام هراسی دانست و گفت: من برای دیکتاتورها نامه عاشقانه نمی‌نویسم و برای برآورده کردن خواسته‌های اخلاقی بحران بشری در سوریه، یمن و غزه تلاش می‌کنم.
بایدن هیچ اولویت‌های سیاستی جدید را ارائه نکرده اما لحنش نشانگر یک تغییر اساسی از آن رویکردی است که بسیاری از سیاستمداران در سال‌های اخیر در قبال مسلمانان داشته‌اند.
روز دوشنبه بایدن بر اسلام هراسی، ترامپ و ضرورت حل مناقشه بین اسرائیل و فلسطین تمرکز داشت.
وی همچنین  وعده داد که اگر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ انتخاب شود، مسلمانان بیشتری را در دولتش خواهد داشت و اعلام کرد تمایل دارد تا با کنگره برای تصویب قانون جرایم از روی انزجار همکاری کند.
بایدن همچنین گفت: اگر رئیس جمهور شود، از همان روز اول ممنوعیت سفر علیه مسلمانان را که ترامپ وضع کرده، لغو می‌کنم.
[xfgiven_gallery]
[xfvalue_gallery]
[/xfgiven_gallery]
دسته بندی :  بین الملل

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود

بالا